Jak urządzić pokój w zgodzie z naszym charakterem?

Urządzanie pokoju to niezwykle odpowiedzialne i istotne zadanie – należy zrobić to w taki sposób, aby był on miejscem wygodnym, przyjaznym i dobrze wpływającym na samopoczucie. Coraz częściej mówi się o tym, iż aranżacja wnętrza, wybór kolorystyki, meble do pokoju oraz charakterystyczne dodatki powinny odzwierciedlać charakter człowieka.

Wynika to z tego, iż moda i style mogą przemijać, a urządzenie pokoju zgodnie ze stylem bycia danej osoby sprawi, iż będzie to dla niej miejsce wygodne i komfortowe. Zatem jak odpowiednio urządzić pokój, aby oddawał charakter osoby, która w nim mieszka?

Sypialnia

Sypialnia

Charakter człowieka a urządzanie wnętrz

Podstawową kwestią w urządzaniu pokoju jest to, aby czuć się w nim swobodnie. Pokój powinien być swego rodzaju odzwierciedleniem duszy człowieka i przestrzenią, w której użytkownik będzie się czuł jak u siebie. Dlatego nie należy podążać za modą i umieszczać w nim przedmiotów, które w żaden sposób nie pasują do charakteru – zwolennik minimalizmu nie powinien otaczać się zbędnymi bibelotami, a miłośniczka ciepłych barw nie będzie się dobrze czuła w otoczeniu sterylnie białych mebli i dodatków.

Meble należy ustawić w taki sposób, aby były wygodne w codziennym użytkowaniu – na przykład osoba lubiąca porządek i ceniąca sobie czas powinna umieścić lustro obok szafy, aby dobrze zagospodarować przestrzeń i nie tracić cennych minut. Osoby wierzące w niekonwencjonalne sposoby urządzania wnętrz mogą sięgnąć po reguły feng – shui, według których ustawienie mebli wpływa na samopoczucie i dobry humor.

Natomiast wstawiając rośliny do pokoju warto przeanalizować styl życia – osoby zabiegane i wiecznie zajęte nie będą miały czasu na pielęgnację roślin, które z biegiem czasu zeschną i zamiast ozdabiać, to będą szpecić dane pomieszczenie.

 

Reply