Jak samemu udekorować dom na święta?

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły – ciepły, rodzinny, pachnący choinką i smacznymi potrawami. To najbardziej rodzinne i ciepłe święta w roku, pełne uroku, refleksyjności i miłości. Ich wyjątkowy charakter warto zaakcentować odpowiednimi dodatkami – na przykład świątecznymi dekoracjami, które podkreślą ten magiczny czas. Świąteczna dekoracja mieszkania nie tylko nada wnętrzu bożonarodzeniowego charakteru, ale także wywoła zachwyt wśród gości.

Świąteczne inspiracje

jak udekorować dom na święta

jak udekorować dom na święta

Świąteczne ozdoby są pełne uroku, a największą radość wywołują wtedy, gdy są zrobione samodzielnie. Największą ozdobą jest oczywiście choinka – duża, zielona i pachnąca.

Jednak aby nabrała indywidualnego charakteru, można ją ozdobić w nieco inny sposób – zamiast tradycyjnych ozdób warto sięgnąć po orzechy, jabłka, kolorowe słodycze bądź ozdoby wykonane z błyszczącego papieru.

Dodatkowo warto ozdobić ją śniegiem w sprayu i zawiesić na jej gałązkach białe, srebrne bądź szklane elementy. Dekoracja domu na święta powinna kojarzyć się z barwami zimy oraz Świąt – czyli bielą, zielenią i czerwienią. Dlatego w domu warto umieścić gałązki jemioły i świerku, świąteczne stroiki oraz bukiety stworzone z gałązek iglaków, zielonej jemioły i czerwonych ozdób. Dodatkowo można sięgnąć po świąteczne inspiracje zapachowe – świeczki pachnące cynamonem, goździkami, pomarańczą i piernikiem.

Świąteczne ozdoby

nicholas-1562830_1280Samodzielna dekoracja domu na święta nie jest zadaniem trudnym. Czasami wystarczy kilka gałązek jemioły – wetkniętych za ramy obrazów bądź luster. Samodzielnie zrobiony stroik – powieszony nad drzwiami wejściowymi – doskonale zaakcentuje świąteczny nastrój.

Inne świąteczne ozdoby to umieszczone na karniszach lampki bądź tasiemki z małymi bombkami, zawieszone na żyrandolu sople i gwiazdki, przypięte do krzeseł malutkie aniołki oraz ustawione na parapetach świąteczne świeczniki, ozdobione szyszkami i gałązkami iglaków. Możliwości są nieograniczone. Jednak nie należy zapominać, iż najważniejsza jest zawsze sama atmosfera Świąt.

 

Reply