Jak funkcjonalnie zaprojektować pokój dziecka?

Pokój dla dziecka nie powinien być pomieszczeniem z przypadku. Już na etapie projektowania powierzchni naszego domu czy mieszkania, powinniśmy pomyśleć o pokoju dla naszej pociechy.

Darmowy projekt pokoju dla dziecka, może być bonusem projektowym, całego naszego lokum. Pokoje dla dziecka powinny z naszymi dziećmi razem rosnąć i z czasem przemienić się w pokoje młodzieżowe.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PROJEKTU

Początkowo projektując pokój dla niemowlaka i nieco starszego dziecka, nie możemy określić motywu przewodniego. Do końca nie wiemy czym małe dziecko będzie się w przyszłości interesować. Darmowy projekt pokoju dla dziecka może nam pomóc stworzyć pokój funkcjonalny, ciepły i bardzo miły.

darmowy projekt pokoju dla dziecka

Pokoje dla maluszków powinny być jasne, dzięki temu uzyskamy, chociaż wizualnie, większą przestrzeń pokoju. Najważniejsze są podstawowe sprzęty, łóżeczko, przewijak, szafki, półki, fotele do siedzenia. Pokój powinien być oświetlony delikatnym światłem i posiadać podstawowe zabawki dziecięce. Z czasem dziecko będzie rosło, więcej się poruszało, potrzebowało więcej przestrzeni do zabawy. Projekt dziecięcego pokoju powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo ale i miejsce do zabawy.

DLA CHŁOPCA CZY DLA DZIEWCZYNKI?

Pokój dla dziecka powinien uwzględniać kto w nim będzie mieszkał. Inne kolory są komfortowe dla chłopców a inne dla dziewczynek. Małe dziewczynki oczekują innych ozdób na ścianach a chłopcy chcą mieć inne obrazki. Dziecięcy pokój powinien być miejscem zabawy i beztroski.

Stworzenie pokoju, w którym nasze dziecko będzie się czuć bezpiecznie i swobodnie wymaga wielu poświęceń. Dziecięce pokoje, w dzisiejszych czasach, to nowoczesny design. Ważne jest by taki pokój miał dobre oświetlenie ale także oświetlenie stonowane.

Z czasem gdy dziecko rośnie jego zainteresowania stają się już bardziej konkretne i widoczne. Wtedy możemy urządzić pokój małego pirata, rajdowca lub księżniczki. Pokój dla dziecka jest jego oazą ciszy i spokoju i każde dziecko chce by takie lokum identyfikowało się z nim.

POKOJE NASTOLATKÓW

Darmowy projekt pokoju dla dziecka to także propozycje pokoi młodzieżowych. Nastolatek też jest jeszcze dzieckiem mimo, że pokoje młodzieżowe to już pokoje specyficzne. Nastolatek chce w pełni uczestniczyć przy projekcie lub planowaniu swojego lokum. Pokój młodzieżowy powinien być już w pełni przypisany do danego nastolatka.

Pokoje młodzieżowe służą już mniej do zabawy a bardziej do nauki, gry na komputerze, przyjmowaniu swoich gości i oddawaniu się swojej pasji.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ

Projektowanie i urządzanie pokoi dla dzieci małych, dużych czy nastolatków, powinno mieć na uwadze wielofunkcyjność danego pomieszczenia. Pokoje dla dzieci powinny być podzielone, w każdym z nich powinno się znaleźć miejsce na naukę, zabawę, relaks i sen.

Dlatego pomieszczenie dziecka czy nastolatka, oprócz łóżka i biurka, powinno jeszcze zapewnić mu miejsce na zabawę, wypoczynek czy rozwój swoich pasji.

Powinniśmy także w swoim domu, w osobnych pomieszczeniach stworzyć miejsca do oglądania telewizji lub gry na komputerze. Pokoje dziecięce powinny być zwolnione od tego rodzaju sprzętów.

Reply