Wodoodporne panele laminowane Atlantic– czy są lepsze od płytek?

Aranżacja powierzchni użytkowych, szczególnie tych mocno eksploatowanych, to nie lada wyzwanie. Pierwszym i zarazem najważniejszym elementem, w który musimy się wyposażyć, jest odpowiedni komponent do wyłożenia podłóg. Niegdyś ogromną popularnością, głównie ze względu na cenę, cieszyły się płytki. Dziś natomiast coraz częściej sięgamy po wodoodporne panele laminowane Atlantic, zachęcające nas swoim designem oraz uniwersalnością. Czy jest to słuszna decyzja? Jakie zalety mają oba rozwiązania i na które z nich warto postawić? Sprawdźmy to!

Panele podłogowe laminowane w pigułce

Panele podłogowe laminowane wykonywane są na bazie materiałów drewnopodobnych z tzw. płyt HDF (ang. High Density Fibreboard). Składają się one z kilku warstw i są ze sobą połączone w procesie laminacji. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz nowoczesnym metodom produkcji obecnie niemal niczym nie różnią się od podłogi z prawdziwego drewna, dając nam nieograniczone możliwości aranżacji, zarówno bardziej rustykalnych, jak i modernistycznych wnętrz. Co więcej, ich twardość oraz solidność składają się na wysoką odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy wgniecenia, a także czynniki atmosferyczne tj. promienie słoneczne. Wysoka jakość oraz dobre parametry czynią je niezwykle uniwersalnymi i sprawiają, iż to właśnie na ich montaż w pomieszczeniach mocno eksploatowanych typu łazienka czy kuchnia najchętniej decydują się konsumenci.

Panele laminowane vs płytki – czym się różnią?

Stając przed dylematem dotyczącym wyboru komponentów podłogowych, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie różnią się od siebie wodoodporne panele laminowane Atlantic oraz płytki. Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, pierwsze rozwiązanie z powodzeniem nada się do montażu w pomieszczeniach częściej użytkowanych. Co ważne, specyfika tego typu produktów pozwala nam na wykonanie instalacji samodzielnie, co znacząco obniża koszty całego procesu. W przypadku płytek nie jest to już tak proste. Oczywiście, możemy spróbować podjąć się montażu, jednak o wiele szybciej i bezpieczniej będzie oddać sprawę w rękę fachowców, którzy układaniem komponentów zajmują się od lat. Kolejną różnicą, jaką możemy zaobserwować pomiędzy nimi, jest odczuwalny dyskomfort podczas chodzenia związany ze znacząco niższą temperaturą płytek w porównaniu z panelami. Decydując się na te pierwsze, powinniśmy pomyśleć dodatkowo o ogrzewaniu podłogowym, narażając się na kolejne koszty. Montaż paneli jest zatem nie tyle prostszy, ile pozwala nam zaoszczędzić, co w przypadku remontu czy tworzenia naszego wnętrza marzeń jest ogromną zaletą.

Wodoodporne kolekcje Atlantic, czyli co położyć w kuchni

W związku ze wzrostem zainteresowania panelami laminowanymi, wielu producentów oraz dystrybutorów wprowadza coraz to nowsze modele do swojej oferty, aby przyciągnąć uwagę konsumentów. Kronospan, lider w branży meblarskiej oraz budowlanej, przygotował wodoodporną kolekcję paneli Atlantic, wyróżniającą się unikalną kompozycją spoiwa. Co to oznacza? Technologia MO.RE użyta podczas procesu produkcji sprawia, iż są one o wiele bardziej odporne na wilgoć oraz działanie wody, niż typowe produkty laminowane. Panele te zapewniają bowiem aż 48 godzin ochrony przed rozlaną cieczą, jednocześnie będąc niezwykle przyjaznymi dla środowiska. Jaki model wybrać do swojej kuchni? Wszystko zależne jest od stylu pomieszczenia oraz koncepcji aranżacji. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu go w nieco ciemniejszej estetyce, śmiało możemy postawić na model Dąb Colonial Heritage Chestnut czy Dąb Antique Volcano. W obu przypadkach otrzymujemy wysokiej jakości panele, bogate w detale oraz niezwykle charakterystyczne. Gdy natomiast interesują nas jaśniejsze, subtelniejsze dekory, warianty tj. Dąb Orchid czy Dąb Tortilla Cashmere, wpadające w szarości, stworzą aranżację marzeń.

Decyzja o wyborze komponentów podłogowych nie należy do najłatwiejszych, musimy jednak pamiętać, iż mają one służyć nam latami. Warto zatem postawić na sprawdzone, wyróżniające się dobrymi parametrami oraz ciekawym designem, produkty. Czy będą to panele podłogowe laminowane, czy płytki? Decyzja należy wyłącznie do Ciebie!

Reply