Jak urządzić biuro zgodnie z zasadami Feng Shui?

Każdego dnia w pracy spędzamy blisko czasu w ciągu naszego dnia. Ważne jest zatem, aby zadbać, żeby przestrzeń biurowa nie tylko była komfortowa, ale również sprzyjała wysiłkowi intelektualnemu oraz pozytywnemu przepływowi energii, który nie pozostanie bez znaczenia w stosunku do pozostałych pracowników. Jak urządzić biuro zgodnie z zasadami Feng Shui? Na co zwrócić uwagę? O czym należy pamiętać? Przekonamy się o tym w naszym artykule. Zapraszamy.

Projektowanie biura

Według zasad Feng Shui, ważne jest, aby przestrzenie biura były położone w miejsce o pozytywnej energii. Warto unikać miejsc, których przeszłość jest niejasna, bądź mogłaby być naznaczona jakimiś przykrymi okoliczności. Może to powodować nieprzewidziane zachwiania w energii, które utrudnią nam pracę, a nawet mogą spowodować gorsze prosperowanie firmy.

Zasady Feng Shui mówią również o tym, aby nie tylko wnętrze było piękne i poukładane, ale również to co na zewnątrz. Widok z naszego okna biurowego w miarę możliwości powinien być przyjemny dla oka.

office-space-1744801_1280

Urządzanie biura

Niezwykle ważne jest ustawienie biurka. Ten jeden z dwóch najważniejszych elementów w całym biurze, powinien być ustawiony w taki sposób, aby siedzący przy nim miał oko na całe pomieszczenie. Najlepiej również, aby plecami zwrócony był w kierunku ściany, co da mu większe poczucie bezpieczeństwa.

Należy unikać sytuacji, gdy biurko jest umieszczone wzdłuż drzwi lub na wprost nich. Przez to pracownik znajdzie się w miejscu, gdzie ucieka energia, co niewątpliwie może przełożyć się na efektywność jego pracy.

Nie pozwól na to, aby ściana była tuż przed Twoim biurkiem, zwłaszcza, gdy Twoja praca wymaga kreatywnego myślenia. Spowoduje to blokadę twórczej energii.

office-1590844_1280

Hoduj zielone

Biuro wypełniał zielonymi roślinami. Feng Shui zaleca, aby hodować wszystkie ich odmiany. Patrzenie na kolor zielony uspokaja, redukuje stres i pozwala ukoić rozedrgane nerwy.

Reply