Projektowanie biura od A do Z

Współczesne biura to właściwie nasz drugi dom. To w przestrzeniach biurowych spędzamy 70% naszego czasu w ciągu dnia. Stąd muszą być one zarówno miejscem, gdzie komfortowo będziemy mogli wykonywać swoje obowiązki, ale również gdzie będziemy mogli pozwolić sobie na chwilę relaksy. Jak projektować biuro? Jak wybrać do niego meble? To wszystko i więcej, znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy.

roundtable-828546_1280

Przestrzeń do pracy

Projekt biura musi być oczywiście zgodny z wymogami BHP. Niezbędne będzie zatem odpowiednie oświetlenie miejsca pracy, ergonomiczne krzesła i biurko, a także bezpieczny dla naszych uszu poziom hałasu. Przy projektowaniu biura musimy również pomyśleć o odpowiedniej wentylacji i temperaturze. Nie ma nic gorszego, jak przebywanie 8 godzin w ciągu dnia w dusznym pomieszczeniu bez okien, gdy klimatyzacja i wentylacja szwankuje.

Współczesne przestrzenie biurowe są otwarte, a całość spójna z główną myślą projektanta. Zamysł otwartej przestrzeni wraz ze spełnieniem podstawowych zasad BHP powinno dać nam biuro, w którym z przyjemnością będziemy wykonywać pracę zarówno my, jak i nasi pracownicy.

office-space-1744803_1280

Projekt biura

Projektowanie biura oprócz dobrania właściwej jego powierzchni do ilości pracowników, to również wybór odpowiednich nawierzchni i odpowiednie ich zagospodarowanie. Dzisiaj liczy się przestrzeń. Ciasne pomieszczenia źle wpływają zarówno na nastroje pracowników, jak i ich poziom kreatywności. Pamiętaj, że to oni stoją na pierwszej linii frontu w Twojej firmie, gdy zadbasz o ich komfort, możesz liczyć na polepszenie notowań swojego biznesu.

Niezwykle ważne jest również rozplanowanie poszczególnych pomieszczeń. Ważna jest ekonomia czasu. Nie pozwól, aby Twoi pracownicy w drodze do toalety, czy na przerwę musieli pokonywać zbyt duże odległości.

Meble do biura

Niezbędne będą oczywiście biurko i krzesła. Ważne, aby były one regulowane, co zapewni większy komfort pracownikom, gdyż pozwoli na ich właściwe dopasowanie. Wybierz tkaniny, które oddychają, pracownicy będą Ci wdzięczni.

Reply