Łazienka w stylu vintage. Jak dobrze połączyć przeszłość z teraźniejszością?

Łazienka w stylu vintage to bardzo popularny obecnie trend na który decyduje się coraz więcej osób. Podczas aranżacji takiej łazienki liczy się przede wszystkim kreatywność i wyobraźnia. Jak powinna wyglądać łazienka vintage? Oto kilka wskazówek jak dobrze połączyć przeszłość z teraźniejszością.

Zacznijmy od tego, że styl vintage to umiejętny balans pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, czyli łączenie elementów nowoczesnych z ponadczasową klasyką. Takie połączenie ma na celu stworzyć idealną, nietuzinkową całość, która odda indywidualny charakter właścicieli. Pozostaje tylko pytanie jak zrobić to dobrze?

Przede wszystkim duża przestrzeń

Styl vintage najlepiej odnajdzie się w przestronnych, dużych łazienkach. Aranżację vintage charakteryzuje bowiem zastosowanie bardzo dużej ilości detali. Nic nie stoi na przeszkodzie, by styl vintage zastosować w małej łazience, ale trzeba wówczas pamiętać, by ograniczyć ilość ozdób, by nie stracić uroku tego stylu.

Kolorystyka łazienki vintage

Bardzo istotnym będzie w przypadku łazienki w stylu vintage prawidłowy dobór kolorów. Efektownie będzie prezentować się połączenie koloru białego z różnego rodzaju metalicznymi elementami. Istotne będzie tu także użycie tradycyjnych, staroświeckich kurków i baterii stylizowanych na vintage. Biały można również zastąpić kolorem beżowym lub kremowym.

Łazienka w stylu vintage

Dodatki do łazienki vintage

Prawidłowo dobrana kolorystyka i armatura łazienkowa stylizowana na poprzednie epoki to zaledwie początek tworzenia klimatu vintage w łazience. Bardzo ważne będą także dodatki. Warto zadbać, by dozownik na mydło, wieszaki na ręczniki czy też półki były utrzymane w stylu vintage. Pozwoli to idealnie wkomponować się dodatkom w kolorystykę i staroświecką armaturę.

Oświetlenie łazienki vintage

Łazienka musi być odpowiednio oświetlona. We wnętrzu vintage najlepiej sprawdzi się stylizowany kinkiet. Ponadto dobrze będzie, jeżeli wykorzystamy w takim wnętrzu grube świece, których nastrojowe światło idealnie wkomponuje się w styl vintage. Jeżeli nasza łazienka posiada okno, dobrym pomysłem będzie powiesić w nim delikatne, jedwabne zasłony.

Styl vintage daje ogromną swobodę aranżacji, bo rządzi nim eklektyzm i nie trzeba bać się tu awangardowych połączeń. Wymaga to jednak sporej rozwagi. Aranżacja łazienki w stylu vintage powinna być bowiem przede wszystkim spójna.

Reply