Nowe mieszkanie a w nim niezwykłe zapachy

Urządzanie nowej przestrzeni jest ekscytującą przygodą. Szczególnie przyjemny jest ten moment, kiedy całość nabrała już kształtów, a my możemy skupić się na detalach. Drobne przedmioty nadają wnętrzom charakteru i tworzą w nich niezwykły klimat. Wręcz niezastąpione są w tym świece zapachowe.

Świece zapachowe – aromat i estetyka

Każdą nową przestrzeń urządzamy z dbałością. Ważna staje się nie tylko funkcja dekoracyjna różnych elementów, ale także to, jak wypływają one na nasz nastój i samopoczucie. Dzięki zapachom, domowa przestrzeń nabiera charakteru. Określony aromat wprowadzą do wnętrz świece zapachowe. Wybierając te właściwe, warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie. Pierwszą jest oczywiście pożądany zapach. Druga sprawa to estetyka produktu, która będzie dobrze korespondować z innymi elementami wystroju wnętrza. Podstawowe opcje, z których możemy wybrać, to zapachowe świece walce lub świece w najróżniejszych szklanych pojemnikach. 

zapachowe świece walce

Czym kierować się wybierając zapach świec?

Zacznijmy od zapachów. Te, którymi chcemy się otaczać, to oczywiście sprawa indywidualnych preferencji. Ale jest również tak, że zapachy powinniśmy wybierać zgodnie z ich działaniem. Choć nasze świece nie są typowo aromaterapeutycznymi produktami, to wiedza o właściwościach konkretnych zapachów może być tu całkiem przydatna. Z pewnością ułatwi nam wybór właściwych produktów. Na przykład lawenda będzie działać kojąco i odprężająco. Natomiast zapachy cytrusowe są bardziej energetyczne i pobudzają do działania.

Zgodnie z tymi wskazówkami powinniśmy dostosowywać aromaty do naszych potrzeb i aktywności. Przyjemny relaks, chociażby podczas długiej kąpieli, wspomagają nasze świece z kolekcji Spa lub Ambient. Eleganckie aromaty zapachowe, które doskonale pasują do przestrzeni salonu i mogą być użyte podczas spotkań z najbliższymi, znajdziemy w serii świec Inspiration.

Wybierając odpowiednie świece zapachowe, warto również kierować się porą roku. W letnie dni i wieczory najlepiej sprawdzą się lekkie kwiatowe bądź cytrusowe zapachy. A zimową porą dobrze postawić na nieco cięższe, rozgrzewające aromaty – na przykład cynamon, kawa, cedr.

Świece zapachowe na specjalne okazje

Nie da się ukryć, że zapachy są mocno skorelowane z naszymi wspomnieniami i konkretnymi wydarzeniami. Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez unoszącego się aromatu piernika lub korzennych przypraw. Takie zapachy od razu z nami rezonują i wprawiają nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Przygotowaliśmy kilka świec zapachowych, których aromat świetnie sprawdzi się akurat w tym czasie. Niektóre z nich to: Świąteczny Prezent, Świąteczny Czas lub Gwiazdka.

Ozdób wnętrze ze świecami zapachowymi

Świece zapachowe pełnią również funkcję dekoracyjną. Szklane pojemniki, w których są umieszczone, mogą mieć najróżniejsze formy. Znajdziemy tu proste, klasyczne kształty i te bardziej rustykalne pojemniki uzupełnione o praktyczne wieczko. Warto też zwrócić uwagę na świece w karbowanym szkle. Wiele z nich posiada również nadruki, które podkreślają ich charakter i aromat – mogą być one eleganckie, minimalistyczne lub wielokolorowe z kwiatowymi bądź świątecznymi motywami. Takie świece bez wątpienia stają się piękną ozdobą różnorodnych kompozycji dekoracyjnych.

Reply