Designerskie lampy do salonu

Dobór odpowiedniego oświetlenia do wnętrza potrafi całkowicie odmienić jego wygląd – zwłaszcza wieczorową porą. Designerskie lampy do salonu nie tylko mogą być jego piękną ozdobą, ale również sprawić, że wnętrze zyska romantycznego, bądź też ciepłego klimatu. Jakie lampy do salonu wybrać? Jakie są teraz na czasie? Przekonajmy się.

Jakie lampy do salonu?

W jaki sposób do wnętrz dobierają lampy projektanci? Mogą się oczywiści kierować samym wyczuciem stylu, jednak dysponują oni przede wszystkim wiedzą na temat tego, jakie lampy oraz w jakich miejscach salonu umieszczać, aby uzyskać pożądane efekty.

Inne oświetlenie sprzyjać będzie rodzinnym spotkaniom, czy wieczornym relaksie przed telewizorem, czy konsolą, inne natomiast sprawdzą się, gdy do naszego salonu zaprosimy przyjaciół, czy będziemy chcieli odbyć romantyczną kolację.

lampa do salonu

Lampa do salonu

Nowoczesne dekoracje w salonie – jak dobrać?

Wytworzenie odpowiedniej atmosfery we wnętrzu nie jest łatwym zadaniem i warto zaznajomić się paroma regułami, które ułatwią nam dopasowanie oświetlenia dla osiągnięcia właściwego efektu.

W salonie niekoniecznie jest już trendy montowanie jednego źródła światła w postaci żyrandola. Jedno źródło światła umieszczone na środku pomieszczenia na suficie jest bardzo ostre, co ani trochę nie sprzyja wygenerowanie miłej i przytulnej atmosfery, która sprzyjać będzie relaksowi. Zamiast tego wybierz kilka źródeł światła rozmieszczonych w różnych punktach w całym pomieszczeniu. Kombinuj również z rodzajami samych lamp. Nowoczesne wnętrze to takie, w którym znajdują się zarówno lampy stojące, wiszące, a także kinkiety.

Rady projektanta

Zaprezentujemy Ci również kilka wskazówek, jeśli będziesz dzięki swoim lampom w salonie, chciał/a uzyskać dodatkowy efekt.

1. Jeśli pomieszczenie jest małe, i zależy Ci na optycznym zwiększeniu jego powierzchni, wybierz lampy o przezroczystych kloszach.
2. Jeśli skierujesz strumień światła na sufit pomieszczenie będzie wydawało się wyższe.
3. Nastrojowe wnętrze uzyskasz za pomocą lamp, których klosze nie przepuszczają dużej ilości światła.

Reply