Szafka na buty- nieodłączny element przedpokoju

Szafka na buty, to nieodłączny element każdego przedpokoju. Niezależnie od tego, jak liczna jest nasza kolekcja butów, warto aby znalazły one swoje miejsce w naszym przedpokoju, co sprawi, że nie tylko łatwiej będzie nam je sortować, ale także wejście do mieszkania będzie wyglądać o wiele bardziej estetycznie. Nie ma chyba nic gorszego, jak przedpokój zagracony różnymi parami butów, kiedy w drodze do pracy chcemy odnaleźć brakujący do pary but. Jaką szafkę do przedpokoju wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdźmy to razem! Zapraszamy do lektury.

Szafka na buty do przedpokoju

Szafki na buty mają różne formy. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy zastanowić się ile miejsca posiadamy w przedpokoju, i w jaki sposób chcemy, aby szafka się otwierała. Wzięcie pod uwagę jej rozmiaru jest oczywiście na pierwszym planie, dlatego ważne, abyśmy przed zakupem dokonali niezbędnych pomiarów planowanego miejsca na szafkę.

Szafka na buty

Szafka na buty

Praktyczne szafki na buty – czyli jakie?

Szafka na buty ma wiele możliwości otwierania. Może ona, na kształt pufy, otwierać się z wierzchu lub od frontu, a także uchylać. Warto wziąć pod uwagę zarówno liczbę par butów, jakie będziemy chcieli w szafce umieścić, a także ich rozmiar. Jeśli chcemy zamieszczać w szafce buty długie, czy półdługie, ważne jest, aby posiadała ona więcej miejsca w środku, a także większy otwór wsadowy, który pozwoli na bezproblemowe umieszczenie w niej obuwia.

Zwróć również uwagę, czy Twoja szafka na buty posiada otwór wentylacyjny. Brak przewiewu w szafce na buty może spowodować brzydki zapach obuwia, czego z pewnością wszyscy chcielibyśmy uniknąć.

Meble do przedpokoju

Kiedy dopasujesz już do swojego przedpokoju wymarzoną szafkę na buty, do kompletu dobrać możesz odpowiednią szafę. Jeśli brakuje Ci na nią miejsca zdecyduj się na wolnostojący wieszak lub montowane bezpośrednio na ścianie haczyki. I nie zapomnij o lustrze!

Reply