Dobrze zaprojektowany przedpokój

Przedpokoju w mieszkaniach bywają bardzo różne. Te w mieszkaniach w blokach bardzo często są dość niefortunne i sprawiają niemało kłopotu w odpowiedniej ich aranżacji. Stąd wychodzimy Ci naprzeciw i opiszemy kilka rad, które pomogą Ci przezwyciężyć nawet najmniej zgrabną przestrzeń przedpokoju. Jak wygląda dobrze zaprojektowany przedpokój? Jakie meble do niego dobrać? O czym warto wiedzieć i pamiętać? Sprawdźmy razem!

 

Projekt przedpokoju

W przypadku, gdy przedpokój nie jest dużych rozmiarów nie warto w nim za wiele kombinować. Ważne, żeby spełniał swoją funkcję i jednocześnie wskazywał, gdzie należy się kierować, aby trafić do pokoju dziennego. Powinien mieć reprezentacyjny wystrój i nienarzucające się stylistycznie elementy, które będą niosły ryzyko jeszcze optycznego zmniejszenia przestrzeni.

Wskazówką dla gości powinny być również szersze drzwi prowadzące do salonu.

Jakie meble do przedpokoju?

Kiedy mamy możliwość, aby w naszym przedpokoju zmieściło się coś więcej oprócz butów i wieszaka na płaszcze, warto zainwestować w elegancką i dopasowaną do stylu pomieszczenia szafę. W przedpokoju dobrym rozwiązaniem będzie zarówno ta wnękową, jak i wolnostojąca. To w niej składować możemy okrycia wierzchni, a także rzadziej używane buty, czy nawet akcesoria gospodarcze. Szafa bez wątpienia przyda się w przedpokoju.

Haczyki czy wieszak?

Jeśli nie masz w przedpokoju miejsca na wolnostojący wieszak na płaszcze, możesz zainwestować w „ściankę” z haczykami lub te montowane pojedynczo. Co prawda nie są one zbyt funkcjonalne, gdyż ciężko, aby wisiało na nich coś dłużej, jak tylko na czas gościny, ale miejsce na płaszcze dla gości już będziesz miał/a.

Lustro

Ciężko wyobrazić sobie przedpokój bez tego elementu. To ono zaalarmuje nas o stosowności naszego stroju, gdy będziemy zbierać się do wyjścia, a także pozwoli zwiększyć optycznie nasz przedpokój. Jeśli znajdziesz kawałek wolnej ściany, powieś na niej lustro.

Lustro w przedpokoju

Lustro w przedpokoju

Reply