Sposoby na dobrą organizacje w kuchni

Jak zaplanować przestrzeń kuchenną, aby zarówno pięknie się prezentowała, jak i była niezwykle funkcjonalna? Jakie są sposoby na dobrą organizacje w kuchni? O czym należy pamiętać przy projekcie? I na co zwrócić uwagę? Jeśli i Ty jesteś ciekawy/a, jakie sztuczki stosują profesjonalni projektanci wnętrz, to zachęcamy do lektury!

kitchen-1640439_1280

Jak zaplanować przestrzeń w kuchni?

Przede wszystkim warto zaktualizować informacje o obecnych kuchennych trendach. W nowoczesnej kuchni stawiamy na prostotę, komfort użytkowania oraz funkcjonalność. Jeśli dysponujesz projektem sprzed paru lat warto sprawdzić, czy nie ma w nim propozycji nieaktualnych ze współczesnymi trendami.

Blaty kuchenne oraz szafki w nowoczesnej kuchni powinny być dostosowane do wzrostu domowników. Nie zaleca się montowania zbyt niskich blatów, ani szafek do których dostęp możliwy jest jedynie po wejściu na podwyższenie.

W nowoczesnych kuchniach zwraca się również szczególną uwagę na rozmieszczenie poszczególnych sprzętów. Odchodzi się od umieszczania piekarnika tuż przy ziemi. Teraz podświetlony i najczęściej wyposażony w elektryczne czujniki, znajduje się na wysokości naszych oczu.

Kuchenka nie jest umiejscowiona w rogu kuchni, a blaty znajdują się po obydwu jej stronach. Zlewozmywak znajduje się nieopodal palnika, a oddziela go od niego blat.

Dobra organizacja w kuchni

Na dobrą organizację w kuchni ma wpływ odpowiednie rozmieszczenie niezbędnego sprzętu AGD. Zlewozmywaki są najczęściej małe i nie mają więcej niż jedno komorę. Całą robotę wykonuje przecież za nas zmywarka.

Większą objętość ma jednak lodówka, która nierzadko zastąpić mogłaby spiżarnię.

kitchen-1597018_1280

Kuchnia otwarta, czy zamknięta?

Przy planowaniu kuchennej przestrzeni warto również wziąć pod uwagę, która z nich bardziej nam odpowiada. Otwarta sprawia, że osoba, która przygotowuje posiłki nie jest wykluczona z interakcji z innymi domownikami. Gospodarz/gospodyni domu nie musi w czasie gotowania tracić z oczu dzieci, czy gości.

Reply