Wanna czy brodzik – co wybrać?

Decyzja o remoncie łazienki niesie ze sobą konieczność odpowiedzi na wiele pytań. Podstawowym pytaniem jest to, jak urządzić łazienkę, aby była nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale także ładna i estetyczna. Jedną z podstawowych kwestii jest urządzenie miejsca do kąpieli.

Wanna czy brodzik – to dylemat, który należy rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników, a decyzja o wyborze powinna zależeć od wielkości łazienki, domowników oraz indywidualnych preferencji.

Wanna czy brodzik?

Bardzo często się zdarza, iż wśród domowników znajdują się zarówno zwolennicy wanny, jak i brodziku. Dla miłośników długich kąpieli wanna w łazience jest podstawowym wyposażeniem – w odróżnieniu od osób, które przede wszystkim cenią sobie czas. Jak to pogodzić?

O wyborze wanny bądź prysznica powinna decydować przede wszystkim wielkość łazienki – w bardzo małych pomieszczeniach rozwiązaniem najbardziej praktycznym będzie brodzik, który nie zajmuje tyle miejsca co wanna i doskonale wkomponowuje się w róg pomieszczenia.

Nie bez znaczenia są też użytkownicy łazienki – w przypadku obecności dzieci wygodniejsza jest wanna, natomiast brodzik w łazience sprawdza się w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych i otyłych, gdyż wchodzenie i wychodzenie z wanny może sprawić wiele trudności.

Warto też przeanalizować koszty zużycia wody – kąpiel pod prysznicem jest dużo szybsza, a tym samym tańsza. Natomiast kąpiel w wannie jest dużo przyjemniejsza i bardziej relaksująca.

biała, nowoczesna łazienka

biała, nowoczesna łazienka

Dwa w jednym

Najlepszym rozwiązaniem – w przypadku różnych upodobań – jest wstawienie do łazienki zarówno wanny, jak i brodzika. Jednak jest to możliwe jedynie w przypadku pomieszczeń o odpowiedniej wielkości. Takie rozwiązanie zaspokoi upodobania wszystkich domowników.

W przypadku, gdy zamontowanie obu urządzeń nie jest możliwe, warto w praktyczny sposób połączyć obie funkcje i umieścić nad wanną dodatkowy natrysk bądź zainstalować gotową wanno – kabinę. Takie urządzenie sprawdzi się w małych łazienkach – zwłaszcza gdy domownicy mają odmienne preferencje kąpielowe.

Reply