Stół rozkładany a nierozkładany – który wybrać?
Stół to nieodłączny element każdej jadalni i kuchni. Stoły powszechnie znajdują swoje miejsce również w salonie. Zazwyczaj dopasowujemy je podług stylistyki utrzymanej w pomieszczeniu, co tyczy się zarówno wzornictwa, jak i jego wielkości. Stół przypada zazwyczaj na określoną liczbę osób, jednak wszyscy znają również te rozkładane, które pozwalają dostosować swój rozmiar do większej liczby gości. Jakie stół jest lepszy? Który bardziej opłaca się kupić? Jeśli Ty również rozważasz właśnie kupno stołu przeczytaj nasz artykuł.
Stół rozkładany a nierozkładany
Możliwość rozkładania stołu z pewnością sprawdzi się w domach, które często odwiedzają goście. Bez problemu, nawet kiedy wizyta jest niezapowiedziana, w każdej chwili stół można rozłożyć, a przy nim biesiadować mogą wszyscy domownicy i goście. Stół rozkładany sprawdzi się również wtedy, gdy w naszym domu często odbywają się spotkania rodzinne.
Na pewno wielu z Was pamięta, jak rozkładało się stół tuż przed wigilijną kolacją, który uginał się pod ciężarem potraw, a goście wokół starali się znaleźć dla siebie miejsce.
Stół rozkładany będzie również niezastąpiony wtedy, gdy pomieszczenie, w którym chcemy go umieścić jest niewielki, i na co dzień zamieszczenie w nim dużego stołu byłoby zwyczajnie niewygodne.
Stół nierozkładany z drugiej strony, sprawdzi się dla singli, czy par lub osób z małymi rodzinami.
Zalety i wady stołu nierozkładanego
Stoły nierozkładane są o wiele bardziej zróżnicowane pod względem formy i stylu w przeciwieństwie do stołów rozkładanych. Z pewnością znajdziemy również takie, które zmieszczą się do bardzo małych pomieszczeń i co ważne dostępne będą w wielu kształtach i nie będą musiały być wykonane jedynie z drewna. Co więcej, blat nierozkładany prezentuje się zawsze elegancko, niezależnie od tego, czy jest, czy nie jest przykryty obrusem.
Zalety i wady stołu nierozkładanego
Co do funkcjonalności stołu rozkładanego nikt nie ma wątpliwości, jednak jego trudną do ukrycia wadą są nieestetyczne elementy składowe, które odznaczają się nawet po założeniu na stół obrusu.
Gazetnik – dobry sposób na przechowywanie gazet?
Wydawać by się mogło, że gazetnik jest jednym z tych mebli, których czasy świetności dawno już przeminęły. I podobnie, jak wiele innych mebli, jego jedyne miejsce jest w muzeum. Dziś przecież wszyscy zamiast gazet przeglądają w poszukiwaniu informacji portale internetowe lub oglądają telewizję, czy jest miejsce w naszych domach dla gazetnika? Czy warto kupić gazetnik? I dla kogo sprawdzi się ten mebel?
Czy warto kupić gazetnik?
Gazetnik, jak najbardziej będzie miał rację bytu w mieszkaniu osób, które nadal kupują i czytają magazyny. Jest to idealne miejsce do przechowywania i gromadzenia wszelkiego rodzaju gazet i prenumerat, które zawsze chcemy mieć pod ręką.
Zalety gazetnika
Współczesne gazetniki spotkać możemy spotkać w wielu odsłonach. Dziś nie są zrobione jedynie z drewna. Co więcej, nowoczesne gazetniki wykonane są z wielu różnych materiałów, zarówno tworzyw sztucznych, jak i naturalnych, a projektanci prześcigają się tylko w przedstawieniu tego mebla w coraz to bardziej oryginalnych formach i kształtach, a także wzornictwie.
Nie musisz się zatem obawiać, że potrzebny Ci gazetnik, będzie meblem, który niekoniecznie dopasujesz stylistycznie do swojego wnętrza. Do wyboru masz ich całe mnóstwo i z pewnością znajdziesz również coś dla siebie.
Gazetnik nie jest jedynie meblem, który służy wyłącznie do przechowywania gazet. Tak naprawdę może on nadać Twojemu wnętrzu odrobiny świeżości i przełamać je. A przechowywać możesz w nim inne drobiazgi, czy nawet dekoracje.
Niektóre gazetniki mogą pełnić nawet rolę stolika kawowego, a stabilne modele mogą zastąpić schodek lub podest, gdy chcesz sięgnąć coś z górnej półki.
Gdzie postawić gazetnik?
Gazetnik najlepiej postawić w miejscach “strategicznych”. W jego przypadku za takie używamy np. miejsce nieopodal kanapy, z którego z łatwością sięgnąć będziemy mogli po ulubiony magazyn bez wstawania z kanapy. Jeśli gazety potrzebne są Ci do pracy postaw gazetnik w okolicy swojego biurka.