Dlaczego wybór stelaża jest tak ważny?

Zakupiłeś/aś już odpowiadający swoim potrzebom materac, a teraz zastanawiasz się nad odpowiednim do niego stelażem? On również przekłada się komfort Twojego snu, zatem warto wybrać taki, który wspomoże działania już zakupionego materaca. Jaki stelaż wybrać? Jakie są jego rodzaje? Przekonamy się w poniższym artykule.

Łóżko

Łóżko

Rodzaje stelaża

Stelaże, które znajdują się pod materacem, składają się z szeregu lekko wygiętych drewnianych desek. Wykonuje się je z kilku rodzajów drewna. Różnią się pomiędzy sobą twardością, wytrzymałością, a także ceną.

Jeśli zależy Ci na niskiej cenie rozglądaj się za stelażem sosnowym. Stelaże te należą do najtwardszych, a polecane do nich materace wykonane są z boneli. Specjaliści nie zachęcają do kładzenia na nich droższych materacy wykonanych z pianki czy lateksu, gdyż twarde drewno powodować może odgniecenia materaca, a nawet jego zdeformowanie. W przypadku zakupienia taniego stelaża nie inwestuj w drogie materace, gdyż ich uszkodzenie będzie spowodowane złym użytkowaniem, co uniemożliwi Ci skorzystanie z gwarancji.

Jaki wybrać stelaż?

Bardzo dobrze sprawdzają się stelaże wykonane z drewna bukowego. Są one o wiele bardziej elastyczne i sprężyste, i z łatwością reagują na pracę wykonaną przez sam materac. Taki stelaż świetnie sprawdzi się, gdy kupiłeś/aś materac lateksowy, wysokoelastyczny, czy piankowy.

Odpowiedni stelaż pod łóżko

Łóżko bez stelaża nie może spełniać swoje funkcji. Dobierz zatem odpowiedni do możliwości zarówno swojego łóżka, jak i materaca. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są stelaże regulowane. Wśród nich wyróżnia się dwie opcje: stelaże regulowane ręcznie oraz elektrycznie.

Te regulowane ręcznie pozwalają Ci na regulację pozycji nóg lub głowy po uniesieniu części wezgłowia lub podnóżka. Stelaż zostaje zablokowany za sprawą zapadki w uchwytach mocujących.

Na większy komfort pozwolą Ci te sterowane elektryczne. Stelaż elektryczny posiada więcej możliwości regulacji, a żeby dopasować odpowiednią wysokość nie musisz nawet wstawać z łóżka.

Reply