Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Dlaczego wybór materaca jest taki ważny? To przede wszystkim na nim spoczywa odpowiedzialność za komfort podczas naszego snu. Dobry stelaż jest oczywiście nieoceniony, lecz to materac w zapewnia odpowiednie podparcie naszemu ciału i chroni przed schorzeniami. Jaki materac wybrać? Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Też jesteś ciekawy/a? Sprawdźmy to razem!

Łóżko z materacem

Łóżko z materacem

Powiedz mi jaki masz materac, a ja powiem Ci jak śpisz

To mógłby powiedzieć każdy sprzedawca w sklepie z materacami. Działa to również w drugą stronę. Materace powinniśmy dobierać według tego w jakiej pozycji najczęściej układamy się do snu. Inny rodzaj materaca sprawdzi się dla osób śpiących na wznak, inny będzie właściwy dla osób śpiących na boku. Jaki zatem wybrać?

Jeden szeroki materac, czy dwa wąskie?

Pary mają przed sobą nie lada wyzwanie. Bowiem okazuje się, że spanie na tym samym materacu jest dobre dla obojga partnerów. Materac dopasowujmy pod względem wagi użytkownika oraz jego sposobu spania. Jeśli partnerzy mają zbliżoną wagę bez problemu mogą spać na jednym, jednak gdy jeden z nich ma mniejszą wagę, warto pomyśleć o dwóch materacach.

Strefy materaca – jak dobrać właściwą?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na liczbę stref materaca. Co właściwie oznaczają te strefy? Mówią nam o liczbie różnych stref twardości materaca. Tzn., że na całej długości materaca znajdziemy pasma, które będą różniły się swoją twardością. Idealną liczbą jest siedem: głowa, szyja i barki, lędźwie, biodra, uda, łydki i stopy.

Rodzaje materaca

Różne wkłady materacowe są odpowiednie dla innych pozycji snu. Jeśli Twoją ulubioną pozycją do spania jest bok, potrzebujesz materaca, który swoim wkładem podtrzyma ciało i naturalnie dopasuje się do jego krzywizn. Idealny będzie w tym przypadku materac sprężynowy kieszonkowy lub gruby materac lateksowy.

Jeśli śpisz na plecach możesz wybierać spośród szeregu dostępnych w sklepach materacy: lateksowych, sprężynowych, czy lateksowo-kokosowych.

Reply